Monster Carp
Nowe trendy LED w nocnym łowieniu

Nowe trendy LED w nocnym łowieniu

Targi Efttex ponownie przyniosły firmie Energofish sukces w sektorze przynęt. Benzar Jelly Scented Bloodworm stał się najlepszą przynętą w Brukseli. Dzięki temu firma jest bardziej pewna w swojej strategii, że rozwijanie przynęt jest drogą, którą muszą podążać. Nie ma wątpliwości, że reputacja firmy szybko rośnie, a jej marki przynęt OEM, takie jak Benzar i Carp Expert, stają się coraz bardziej popularne, nie tylko w Europie. Ze względu na swój żywy wygląd przykuł uwagę wielu wędkarzy, a z drugiej strony wszystkie produkty są przyjazne dla środowiska, co w dzisiejszych czasach jest kluczową cechą. Podczas pokazów Efttex na stoisku Energofish zawsze pojawia się coś nowego, jeśli chodzi o przynętę. W ostatnich latach oferta jest coraz większa, obok znanej rodziny Jelly Bait, na targach prezentowane były zanęty, kulki proteinowe, pellety, oraz Ready PVA, które cieszą się dużą popularnością.

Szybki rozwoj technologii cyfrowych na świecie ma również duży wpływ na sprzęt wędkarski. Wiele lat temu, kiedy pojawiły się pierwsze sygnalizatory brań, miało to ogromny wpływ na współczesne łowienie karpi. W tym czasie w branży wędkarskiej pojawiło się wiele urządzeń elektronicznych, a liczba ta w ostatnich latach szybko rośnie. Sonary, urządzenia GPS, sygnalizatory brań, to tylko kilka przykładów, których nie możemy pominąć w naszej nowoczesnej torbie wedkarskiej. Energofish ostatnio koncentruje się na urządzeniach elektronicznych oprócz przynęt, zwłaszcza tych, które mogą pomóc wędkarzom podczas nocnych sesji wędkarskich.

Jedną z nowości są lekkie spławiki na baterie litowe. Na rynku jest sporo spławików LED, ale te od Energofish są nieco inne. Popularne spławiki LED są produkowane na Dalekim Wschodzie i przeznaczone głównie na rynek krajowy. Metody łowienia, wymagania są znacznie inne tam, niż wymagania wędkarzy w Europie. Wszystkie spławiki iBite są projektowane i produkowane w Europie, dla europejskich wędkarzy, co oznacza dużą różnicę. Zbudowane są na poliuretanowym korpusie. Ten materiał ma wiele zalet. Przede wszystkim nie adsorbuje wody, nawet jeśli farba zostanie przypadkowo uszkodzona. Oprócz trwałości, uretan ma stałą gęstość, dzięki czemu każdy spławik może przenosić tę samą wskazaną wagę, z mniejszą tolerancją niż balsa. Akumulator i diodę LED umieszczono w wodoodpornej, izolowanej plastikowej kapsułce, która zapewnia wyjątkową trwałość. Poza wodoodporną strukturą, akcent kładzie się na dobrą widoczność. Antenki spławików wykonane jest z mocnych wielokolorowych rurek w paski. Wewnątrz tuby znajduje się plastikowa listwa z lekkim rdzeniem, która zbiera światło z diody i rozchodzi się w całej gamie wielokolorowego włosia. Dzięki takiej konstrukcji spławik jest dobrze widoczny z 50m, a dzięki paskom na włosiu najdrobniejsze brania są dobrze widoczne w każdych warunkach pogodowych. Wszystkie spławiki zasilane są klasycznymi bateriami typu 435, co zapewnia jasne światło i wyjątkowo długi czas pracy. Z rekomendowaną baterią iBite 435 czas ciągłej pracy to ponad 60 godzin. W efekcie końcowym otrzymaliśmy klasyczny spławik z poliuretanowym korpusem, który zapewnia dodatkową czułość, ale wyposażony w najnowocześniejszą technologię LED. Każdy spławik wchodzi na rynek wraz z jedną baterią do natychmiastowego użycia.

Ze spławików dostępnych jest kilka modeli:

Wagglery z obciążeniem


Wagglery ołowiane, z poliuretanowym korpusem, wielokolorowa antenka. Celem tego modelu jest to, że oprócz technologii LED i dodanych części z tworzywa sztucznego, w tym baterii, udało nam się zachować oryginalne cechy podstawowego spławika wagglera, udało się też sprawić, że będzie on idealny do nocnego łowienia. Łatwy do dalekich rzutów i celny, ale czułość nie różni się od klasycznego wagglera bez diody w środku.

Zwykły waggler


Najpopularniejsze modele w środkowo-wschodniej Europie, używane do tradycyjnego łowienia karpi na spławiki. Najlepszy wybór na wody stojące, nawet przy silnym wietrze. Mają różne korpusy, długie antenki. Ze względu na szeroki zakres rozmiarów, od 3 do 10 g, każdy może znaleźć najlepszy wybór na każde jezioro, łowiąc karpie, leszcze i wiele innych gatunków niedrapieżnych.

Spławiki sandaczowe


Długi korpus, krótkia antenka z plastikową kulką na czubku sprawiają, że spławik ten jest najlepszym wyborem na mniejsze ryby drapieżne, takie jak sandacz. Zakres od 6-10g jest zoptymalizowany dla przynęt stosowanych w tej metodzie. Czy będzie to robak, martwa ryba, czy posiekana ryba, możesz dobrać idealną wagę, aby osiągnąć maksymalną czułość w danych okolicznościach.

Spławiki szczupakowe


Fat Body, krótka antenka z dobrze widoczną plastikową nasadką na czubku. Nawet na duże przynęty, czy żywą przynętę, model ten jest najlepszym wyborem podczas nocnych połowów szczupaków. Występuje w pięciu rozmiarach, od 5 do 15g. Trwałe części z tworzywa sztucznego i pomalowany korpus z poliuretanu są bardzo odporne na uderzenia.Oprócz spławików, technologia LED sprawia, że inne metody łowienia są wygodniejsze w nocy. Metoda feederowa szybko się rozwija w Europie, a trend ten kształtuje również branżę wędkarską. W tej chwili istnieje tylko kilka opcji, aby końcówki do koszyczków były widoczne w ciemności. Istnieje kilka małych plastikowych łączników do umieszczania świetlika na końcówkach, ale większość z nich jest zbyt duża i ciężka. Zwłaszcza przy koszyczkach, każdy dodatkowy ciężarek umieszczony na szczytówce może drastycznie wpłynąć na jego akcję, a w najgorszym przypadku możemy nie wyczuć brania. Podczas nocnych połowów każdy drobiazg i dodatkowe informacje pomogłyby w powodzeniu naszej wyprawy wędkarskiej.

Świecące szczytówki


Energofish wpadł na pomysł, którego nigdy wcześniej nie widziano. Połączyli własną, opracowaną przelotkę szczytową do feedera z baterią litową Type 211 i malutką diodą LED. Baterię 211 można wpiąć w przedłużoną rurkę prowadnicy i zabezpieczyć ramką. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło pada z najbardziej wrażliwej części szczytówki, czyli z prowadnicy. Pomaga to wędkarzom dostrzec również najdrobniejsze branie. Jak wspomniano powyżej, zmniejszenie dodatkowego ciężaru na drgających szczytówkach ma kluczowe znaczenie, gdy mówimy o wydajności. Dodatkowa waga w tym przypadku to mniej niż 3g! Bateria iBite 211 zapewnia ponad 24 godziny ciągłego świecenia, co oznacza 3-4 pełne noce. Zestaw prowadnic końcówek LED jest dostarczany w kompaktowym opakowaniu blistrowym, zawierającym przelotkę szczytową, baterię i diodę LED. Przy odrobinie kleju każdy może w dwie minuty zmienić swoje końcówki podajnika w podajnik LED. Dolna średnica rurki prowadzącej wynosi 2,00mm, w przypadku znacznie cieńszych końcówek zalecamy stosowanie pod owijką lub rurką termokurczliwą.

Do ciężkich feederów, lekkich wędzisk surfcastingowych, wędzisk do łodzi, Energofish poleca większą przelotkę z rurką 3,00mm. Wyposażony jest w baterię litową 311, która zapewnia jeszcze dłuższy czas pracy niż mniejsza 211, ponad 30 godzin ciągłej pracy.

Końcówka iBite Feeder


Dla tych wędkarzy, którzy nie mają czasu ani odwagi, aby przerobić własne szczytówki na LEDowe, Energofish zapewnia również gotowe rozwiązanie. Do istniejących wędzisk OEM, takich jak Carp Expert Method Feeder, Carp Expert Elite Feeder, Benzar Allround Feeder, wymieniając tylko najpopularniejsze modele, zapewniają gotowe do użycia, zmontowane zapasowe szczytówki LED iBite. Jedyne, co musisz zrobić, to wyjąć z blistra i włożyć do wędki. Pakiet to naprawdę wszystko, czego potrzebujesz, w tym także bateria.

Wszystkie Komentarze

Napisz Komentarz