TESTOWY WEEKEND

TESTOWY WEEKEND

W ostatnim czasie kulki proteinowe są najczęstszą metodą wybieraną przez wędkarzy do połowu karpi na całym świecie. Szeroki wachlarz  zapachów,smaków, kolorów, kształtów  oraz składów jakie oferują firmy sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.  Kulki proteinowe to świetny produkt zanętowy jak również doskonała przynęta haczykowa. Firma Genesis Carp postanowiła wprowadzić na rynek trzy nowe smaki takie jak : Hot DevilThe Liver oraz ChocoMilky które po testach okazały się bardzo skuteczne. Linia Champion Line to kulki znacznie różnią się od klasyki. Chociaż na pierwszy rzut oka ten typ kulek sprawia wrażenie zwykłej mieszanki, jest odwrotnie. Głównym celem przy produkcji tej przynęty było stworzyć kulki o wyraźnym kolorze i przenikliwym aromacie, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej atrakcyjności. Mieszanka spełnia te wymagania, podczas gdy większość ważnych mieszanek jest koloru ciemnego. Zostały tutaj zastosowane enzymy białkowe które nie niszczą przynęty a jednocześnie ogromnie karpią smakują. Pokrótce i z  przyjemnością przedstawię najważniejszych bohaterów minionego wyjazdu..


    
Hot Devil jest to kulka o pikantnym, ostrym wyrazistym zapachu która została stworzona z krylowej mączki wzbogacona dodatkiem Robin Red oraz wieloma przyprawami a dzięki naturalnym ekstraktom jest pełna minerałów i witamin które będą łatwe do strawienia.  
    
The Liver to połączenie wątroby drobiowej z ostrymi przyprawami takimi jak pieprz czy papryczka chili. Tak zbilansowana przynęta jest bogata w białko i ma bardzo dużą wartość odżywczą.
    

ChocoMilky jako lekko strawna przynęta o mleczno czekoladowym zapachu została stworzona na bazie mieszanki ziaren wzbogacona o mielone nasiona konopi dzięki czemu wielu zwolenników słodkich zapachów znajdzie w niej to czego szuka.

Ta perfekcyjnie opracowana kombinacja składników serii Champion Line zapewnia przedłużenie fizycznych właściwości kulek tak, aby po wrzuceniu do wody zachowywały się bardzo aktywnie. Jest to kluczowe dla szybkiego nęcenia ryb. Przynęta ta po wrzuceniu do wody prawie natychmiast zaczyna pracować i uwalniać swe walory smakowe. My zaś weekendowe testy zaczęliśmy od tradycyjnego zestawu zbudowanego z najprostszego przyponu karpiowego wykonanego z miękkiej plecionki firmy Katran oraz zawiązanym haczykiem tradycyjnym węzłem bez węzła.Na włosie znalazła się pojedynczą 20mm kulka Hot Devil i na efekty naprawdę nie musieliśmy długo czekać bo już w pierwszej godzinie na macie pojawiła się pierwsza ryba w postaci karpia.Następne zestawy które robiliśmy  to pełna fantazja i „łamanie“ smaków.
Ryby meldowały się regularnie z dokładnością niemalże kilku minut. ChocoMilk + FLAT-UP  oraz Hot Devil + wormball czosnek 14mm to majstersztyk weekendu. Dzięki nim na macie położyliśmy wspaniałe okazy.  Kulki w połączeniu z nie regularnym kształtem FLAT-UP zmylił nie jednego ostrożnego karpia a dodatkową zaletą takiego połączenia to delikatne ruchy przynęty które wyróżniały ją na tle zanęty.


    
    
Z pewnością ta seria znajdzie miejsce w nie jednej torbie zadowolonego wędkarza:)

Rafał Godula

Wszystkie Komentarze

Napisz Komentarz